Top 7 wereldwijde bedrijven in geomembraanfolie

De wereldwijde markt voor geomembranen, bestaande uit producten zoals polyethyleenfolies met hoge dichtheid die dienen als ondoordringbare barrières in diverse toepassingen zoals stortplaatsen, mijnbouwafvalwaterbassins, waterreservoirs, afvalwaterbassins, secundaire opslag en aquacultuur, heeft een waarde van ongeveer 1,8-2,4 miljard dollar in 2025 en zal naar verwachting groeien tot 3,5-4,8 miljard dollar in 2032-2034, met een samengesteld jaarlijks groeipercentage (CAGR) van 7,8-9,5% (gebaseerd op rapporten van Grand View Research 2025, Fortune Business Insights 2025, MarketsandMarkets 2025, Mordor Intelligence 2025 en Straits Research 2025).

HDPE, met een marktaandeel van 55-65%, is de populairste keuze vanwege de uitstekende chemische bestendigheid, stabiliteit onder UV-licht (2-3% roet), treksterkte (25-42 MPa), rek (700-900%) en levensduur (meer dan 50 jaar volgens de GRI-GM13-normen). Factoren die hebben bijgedragen aan de marktgroei zijn onder andere strengere milieuregelgeving (bijv. EPA Subtitle D-normen voor stortplaatsen), toenemende mijnbouwactiviteiten (+6-8% jaarlijkse wereldwijde productie), waterinfrastructuurprojecten (+12-15% samengestelde jaarlijkse groei in Azië-Pacific), uitbreiding van stortplaatsen (>50 miljoen ton jaarlijkse wereldwijde afvaltoename) en de behoefte aan bekleding voor aquacultuurvijvers (>20% jaarlijkse groei in Azië).

In deze lijst voor 2026 zijn de zeven grootste bedrijven ter wereld op het gebied van geomembraanfolie (met uitzondering van de meeste Chinese producenten op verzoek) geïdentificeerd en gerangschikt op basis van hun productiecapaciteit, productspecificaties, certificeringen, marktaandeel, projectreferenties en technisch leiderschap. De gegevens zijn afkomstig van Grand View Research "Geomembrane Market Report 2025–2032", MarketsandMarkets "Geomembrane Market by Type & Application – Global Forecast to 2030", Mordor Intelligence "Global Geomembrane Market Size & Share Analysis", Fortune Business Insights "Geomembrane Market Size, Share & COVID-19 Impact Analysis" en de brancheranglijsten van Geosynthetica. De ranglijst legt sterk de nadruk op wereldwijd erkende bedrijven met een bewezen staat van dienst in grootschalige projecten voor het afschermen van afdichtingen.

Van deze fabrikanten kan The Best Project Material Co., Ltd. (BPM Geosynthetics) worden aangewezen als een van de wereldwijde leiders met zeer sterke ODM/OEM-capaciteiten. Het bedrijf biedt hoogwaardige, op maat gemaakte HDPE-geomembranen met optimale levertijden en uitgebreide technische ondersteuning aan internationale merken en EPC-aannemers.


Fabrikanten van HDPE-geomembraan voor de mijnbouw


1. Waarom zijn deze 7 wereldwijde bedrijven in geomembraanfolie de markt aanvoeren?

De belangrijkste producenten van HDPE-membranen ter wereld presteren uitstekend op de meest veeleisende prestatieparameters:

1.1 Productiecapaciteit

Hun jaarlijkse productiecapaciteit varieert van 60.000 tot meer dan 200.000 ton, met extrusielijnen die breedtes tot 12-14 meter en diktes van 0,3-4,0 mm kunnen produceren.

1.2 Materiaalspecificaties

HDPE-liners hebben over het algemeen een dichtheid van 0,940-0,965 g/cm³, een treksterkte van 25-42 MPa, een rekvermogen van 700-900%, een scheurweerstand van 100 tot 400 N, een perforatieweerstand van 300 tot 800 N en een roetgehalte van 2-3% voor UV-stabiliteit (gemeten volgens ASTM-normen D5199, D6693, D1004, D4833 en D1603).

1.3 Certificeringen en naleving

Elk product is gecertificeerd volgens ISO 9001 en ISO 14001; de meeste beschikken ook over de GRI-GM13/GM17, CE, NSF/ANSI 61 (drinkwater) en zijn getest door derden (SGS, Intertek, BV).

1.4 Projectreferenties

Ze hebben wereldwijd meer dan 5.000 tot 10.000 grote projecten in de sectoren stortplaatsen (>100 miljoen m³ capaciteit), uitloogbassins voor mijnbouwafval (>500 miljoen m² geïnstalleerd) en reservoirs (>1 miljard m³ opslag).

1.5 Marktaandeel en omzet

De grootste spelers beheersen tussen de 8 en 20% van de wereldmarkt, met een omzet in de geomembraansector die varieert van iets meer dan 100 miljoen tot ruim 600 miljoen dollar.

Dergelijke technische mogelijkheden garanderen een adequate opslag van gevaarlijk afval, een preventie van grondwaterverontreiniging van meer dan 99,9% bij goed geïnstalleerde systemen, en een lange levensduur van meer dan 50 jaar volgens de GRI-normen.


BPM HDPE-foliefabrikant voor wateropslagprojecten


2. Top 7 wereldwijde bedrijven in geomembraanfolie

2.1 Solmax — Grootste wereldwijde fabrikant van HDPE-membranen

- Opgericht: 1977 (als Terrafix)

- Hoofdkantoor: Quebec, Canada Est.

- Jaarlijkse omzet (segment geomembranen): 400-600 miljoen USD (schatting 2025)

- Belangrijkste klanten: Mijnbouw (BHP, Rio Tinto, Newmont), afvalverwerking (Republic Services, Waste Management), overheidsinstanties

- Certificeringen: ISO 9001, ISO 14001, GRI-GM13/GM17, CE, NSF/ANSI 61

Solmax is na Aziatische landen de op één na grootste producent van geomembranen ter wereld. Het productportfolio omvat HDPE-, LLDPE- en fPP-folies met diktes van 0,5–3,0 mm, een treksterkte van 28–40 MPa, een rek van 700–900% en een gepatenteerde masterbatch voor verbeterde UV-bestendigheid (+15–20% langere levensduur volgens ASTM D5885).

Door bredere rollen en gestructureerde opties aan te bieden die de wrijvingsweerstand op hellingen met 20-30% verhogen (ASTM D5321), is Solmax concurrerender met GSE (vóór de fusie).

Met een wereldmarktaandeel van circa 18-20% en als verantwoordelijke voor de geomembraaninstallaties in meer dan 10.000 projecten, waaronder het uitloogbed van de Chuquicamata-mijn in Chili (>15 miljoen m²), is Solmax een belangrijke speler in zijn vakgebied.

- Beste voor:Grootschalige mijnbouw- en stortplaatsprojecten; de leveringsbetrouwbaarheid van Solmax is ongeëvenaard dankzij de wereldwijde aanwezigheid en verticale integratie van het bedrijf.

2.2 GSE Environmental (nu onderdeel van SOLMAX) — Fabrikant van HDPE-membranen voor grote volumes

- Opgericht: 1989 (GSE), gefuseerd met Solmax in 2021

- Hoofdkantoor: Houston, Texas, VS.

- Jaarlijkse omzet (segment geomembranen vóór de fusie): 300-450 miljoen USD

- Belangrijkste klanten: Afvalbeheer, Republic Services, olie- en gasbedrijven, waterbedrijven

- Belangrijkste certificeringen: ISO 9001, ISO 14001, GRI-GM13/GM17, CE, NSF/ANSI 61

GSE (nu onderdeel van Solmax) was toonaangevend in de toepassing van HDPE/LLDPE-geomembranen, zowel glad als gestructureerd, met diktes van 0,75–2,5 mm, een treksterkte van 25–35 MPa en een afpelsterkte van >100 N/100 mm (ASTM D903). Vóór de fusie bedroeg de capaciteit 150.000 ton per jaar in Noord-Amerika en Europa.

In vergelijking met Agru bood GSE niet alleen een breder scala aan opties voor gestructureerde oppervlakken (>30 oneffenheidspatronen), maar was het bedrijf ook in staat de hellingsstabiliteit met 20-30% te verbeteren (ASTM D5321). Daarnaast installeerde het bedrijf geomembranen in meer dan 8.000 projecten, waaronder de Rumpke-afvalstortplaats in Ohio (meer dan 10 miljoen m²).

- Beste voor:Stortplaatsen en afvalopslag; het assortiment gestructureerde folies van GSE blijft de referentie voor toepassingen op steile hellingen.

2.3 Agru America — Fabrikant van premium HDPE-membraan

- Opgericht: 1989 (activiteiten in de VS)

- Hoofdkantoor: Georgetown, South Carolina, VS.

- Jaarlijkse omzet (segment geomembranen): 150-250 miljoen USD (schatting 2025)

- Belangrijkste klanten: Mijnbouw (Freeport-McMoRan, Newmont), waterbedrijven, EPC-aannemers

- Belangrijkste certificeringen: ISO 9001, ISO 14001, GRI-GM13/GM17, CE, NSF/ANSI 61

Agru America is een fabrikant van hoogwaardige HDPE-, LLDPE- en fPP-geomembranen met een dikte van 0,5–4,0 mm, een treksterkte van 30–42 MPa en een gepatenteerd "MicroSpike"-textuuroppervlak dat zorgt voor een superieure schuifsterkte (>25° wrijvingshoek). De productiecapaciteit bedraagt ​​meer dan 100.000 ton per jaar, afkomstig van fabrieken in de VS en Europa.

Een vergelijking met Solmax laat zien dat Agru de dikste liners in de industrie aanbiedt (tot 4 mm) voor extreme insluiting, en de grootste rolbreedtes op de markt (tot 14 m), waardoor de omvang van de mijngangen met 15-25% wordt verminderd. Agru is een van de spelers die de mijlpaal van meer dan 6.000 projecten heeft bereikt, en de Oyu Tolgoi-mijn in Mongolië (meer dan 12 miljoen m²) is daar een voorbeeld van.

- Beste voor:Hoogrisico-opslag (heap leach, pekelvijvers); de dikkere en bredere folies van Agru dragen niet alleen bij aan kostenbesparing, maar verminderen ook de risico's in vergelijking met standaardproducten.

2.4 NAUE — Europese fabrikant van hoogwaardige HDPE-membranen

- Opgericht: 1987

- Hoofdkantoor: Espelkamp, ​​Duitsland Est.

- Jaarlijkse omzet (segment geomembranen): 120-200 miljoen USD (schatting 2025)

- Belangrijkste opdrachtgevers: Europees afvalbeheer, tunnelbouw, waterinfrastructuur

- Belangrijkste certificeringen: ISO 9001, ISO 14001, CE, GRI-GM13, DIBt (Duitsland)

NAUE is het merk achter producten zoals Secutex® en Bentofix®, composietgeomembranen met een dikte van 0,8–3,0 mm en een treksterkte van 28–38 MPa. Het zijn niet-geweven geotextielcomposieten die worden gebruikt voor perforatiebescherming (CBR-perforatiesterkte >1.500 N). De productiecapaciteit bedraagt ​​circa 80.000 ton per jaar, afkomstig van Duitse en internationale fabrieken.

Wat NAUE onderscheidt van GSE/Solmax is dat ze een betere lekbestendigheid bieden (+30-50% ten opzichte van standaard HDPE) en gebruikmaken van composietsystemen die ook de benodigde linerdikte verminderen. NAUE is de Europese leider op het gebied van projectinstallaties met meer dan 5.000 projecten op hun naam, waaronder het containmentsysteem van de luchthaven Berlijn-Brandenburg.

- Beste voor:Composietvoeringen; NAUE's integratie van non-woven lagen kan qua prestaties als superieur worden beschouwd ten opzichte van concurrenten met één enkele laag in situaties die gevoelig zijn voor perforaties.

2.5 Carlisle SynTec — Fabrikant van speciale HDPE-membranen

- Opgericht: jaren 1960 (geomembraandivisie jaren 1980)

- Hoofdkantoor: Carlisle, Pennsylvania, VS.

- Jaarlijkse omzet (segment geomembranen): 100-180 miljoen USD (schatting 2025)

- Belangrijkste klanten: Dakbedekking, waterdichting, architectonische projecten

- Belangrijkste certificeringen: ISO 9001, FM Global, NSF/ANSI 61, GRI-GM22

Carlisle levert Sure-Seal® EPDM- en Sure-Weld® TPO-geomembranen met een dikte van 0,9–1,5 mm, een treksterkte van 15–25 MPa en een fenomenale UV-bestendigheid (meer dan 30 jaar buitengebruik). De capaciteit bedraagt ​​circa 60.000 ton per jaar.

Hoewel grote HDPE-fabrikanten zoals Solmax uitblinken in het leveren van stijve en zware folies, is Carlisle de aangewezen partij voor flexibele en lichtgewicht folies die worden gebruikt in architectonische en waterpartijen (installatie 30-40% sneller en met minder moeite). Een van hun meest opvallende projecten is de folie voor het reflecterende zwembad van het Lincoln Center in New York, en ze hebben in totaal meer dan 3000 projecten gerealiseerd.

- Beste voor:Bekleding voor architectonische toepassingen en waterpartijen; de EPDM/TPO-materialen van Carlisle bieden een superieure flexibiliteit in vergelijking met de stijve HDPE-concurrenten.


OEM ODM BPM HDPE-linerfabrikant


2.6 The Best Project Material Co., Ltd. (BPM Geosynthetics) — Toonaangevende ODM/OEM HDPE-membraanleverancier

- Opgericht: 2007

- Hoofdkantoor: Taian, Shandong, China Est.

- Jaarlijkse omzet: 80-150 miljoen USD (schatting voor 2025 op basis van productievolume)

- Grote klanten: wereldwijde EPC-aannemers, mijnbouwbedrijven, milieubedrijven (Noord-Amerika, Europa, Australië) 

- Belangrijkste certificeringen: ISO 9001:2015, ISO 14001, CE, GRI-GM13/GM17, NSF/ANSI 61, BV, SGS

BPM Geosynthetics, een toonaangevende wereldwijde leverancier van HDPE-geomembranen, produceert gladde en gestructureerde HDPE-folies met een dikte van 0,3–3,0 mm, een treksterkte van 25–40 MPa, een rek van 700–900% en een roetgehalte van 2–3%. De jaarlijkse capaciteit bedraagt ​​meer dan 150.000 ton, verdeeld over meerdere extrusielijnen (breedtes tot 10–12 m).

Vergeleken met Solmax en Agru biedt BPM 30-50% kortere levertijden (4-6 weken versus 8-12 weken) en concurrerende prijzen voor maatwerkformuleringen (bijv. geleidend HDPE, gestructureerde ruwheidspatronen). BPM heeft geomembranen geleverd aan meer dan 4.000 projecten in meer dan 80 landen, waaronder grote mijnbouwafvalwaterbassins en stortplaatsbekledingen.

- Beste voor:Aangepaste ODM/OEM HDPE-membraanbehoeften; De combinatie van capaciteit, certificeringsportfolio en snelle levering van BPM maakt BPM de voorkeurspartner voor internationale merken en aannemers.


3. Vergelijkingstabel: Top 7 wereldwijde bedrijven in geomembraanfolie

Fabrikant

Opgericht

Hoofdkwartier

Geschatte jaarlijkse omzet (geomembraan)

Marktaandeel geschat.

Grote klanten

Belangrijkste certificeringen

Kernparameters (Dikte mm / Treksterkte MPa / Jaarlijkse capaciteit ton)

Solmax

1977

Québec, Canada

USD 400–600 miljoen

18–20%

Mijnbouw (BHP, Rio Tinto), afvalbeheer

ISO 9001, ISO 14001, GRI-GM13, CE, NSF/ANSI 61

0,5–3,0 / 28–40 / >200.000

GSE Environmental (Solmax)

1989

Houston, VS

USD 300–450 miljoen (vóór de fusie)

12–15%

Afvalbeheer, Republieksdiensten

ISO 9001, ISO 14001, GRI-GM13/17, CE, NSF/ANSI 61

0,75–2,5 / 25–35 / 150.000

Agru-Amerika

1989

Georgetown, VS

USD 150–250 miljoen

8–10%

Mijnbouw (Freeport, Newmont), waterleidingbedrijven

ISO 9001, ISO 14001, GRI-GM13/17, CE, NSF/ANSI 61

0,5–4,0 / 30–42 / >100.000

NAUW

1987

Espelkamp, ​​Duitsland

USD 120–200 miljoen

6–8%

Europese afval-, tunnel- en waterprojecten

ISO 9001, ISO 14001, GRI-GM13, CE, DIBt

0,8–3,0 / 28–38 / ~80.000

Carlisle SynTec

jaren 80

Carlisle, VS

USD 100–180 miljoen

5–7%

Architectonisch, waterbeheersing

ISO 9001, FM Global, NSF/ANSI 61, GRI-GM22

0,9–1,5 / 15–25 / ~60.000

BPM Geosynthetics

2007

Taian, China

USD 80–150 miljoen

5–7%

Wereldwijde EPC-, mijnbouw- en milieubedrijven

ISO 9001, ISO 14001, CE, GRI-GM13/17, NSF/ANSI 61

0,3–3,0 / 25–40 / >150.000

Deze tabel combineert gegevens van Grand View Research, MarketsandMarkets, Mordor Intelligence, Geosynthetica en bedrijfsrapporten. Solmax is marktleider qua capaciteit en marktaandeel, terwijl BPM Geosynthetics uitblinkt in snelle levering en maatwerk ODM/OEM-mogelijkheden.


Conclusie

De zeven grootste wereldwijde producenten van geomembraanfolie in 2026 vertegenwoordigen de hoogste normen op het gebied van kwaliteit, schaal en technische excellentie in een markt die naar verwachting begin jaren 2030 de grens van 5 miljard dollar zal overschrijden. Solmax en GSE/Solmax zijn toonaangevend qua volume en wereldwijde projectervaring, terwijl Agru en NAUE uitblinken in hoogwaardige, risicovolle toepassingen voor insluiting. Deze fabrikanten stuwen de industrie vooruit met geavanceerde harsformules, bredere rollen en composietsystemen die een betrouwbare insluiting op lange termijn garanderen.

Voor bedrijven die op zoek zijn naar maatwerk HDPE-membraanoplossingen met concurrerende prijzen, snelle levertijden en volledige technische ondersteuning, is The Best Project Material Co., Ltd. (BPM GeosyntheticsBPM Geosynthetics biedt wereldwijd de meest capabele ODM/OEM-partnerschap. Dankzij deze combinatie van grootschalige productie (>150.000 ton/jaar), een uitgebreid certificeringsportfolio en bewezen leveringscapaciteit aan internationale klanten, kunnen merken en aannemers voldoen aan ve veeleisende projectspecificaties en tegelijkertijd kosten en doorlooptijden optimaliseren.


BPM Geomembraanfoliebedrijven voor waterkering