De 7 beste HDPE-geomembranen van 1,5 mm: een lijst
HDPE-geomembraan van 1,5 mm (algemeen aangeduid als 60 mil) is een van de meest gespecificeerde diktes op de wereldwijde geosynthetische markt. Deze zware liner biedt een uitzonderlijke balans tussen mechanische sterkte, chemische bestendigheid en langdurige duurzaamheid voor kritieke insluitingstoepassingen waar dunnere alternatieven mogelijk ontoereikend blijken.
In 2025–2026 blijft de vraag naar HDPE-geomembraan van 1,5 mm groeien in gemeentelijke en gevaarlijke afvalstortplaatsen, mijnbouw-heap-leach-pads, tailingsopslagfaciliteiten, industriële afvalwaterlagunes, grootschalige irrigatiereservoirs, secundaire insluitingssystemen en zowel blootgestelde als afgedekte milieuprojecten. Bij een nominale dikte van 1,5 mm overschrijden deze folies doorgaans de GRI-GM13-normen met een treksterkte variërend van 22–40 kN/m, breeksterkte van 35–65 kN/m, penetratieweerstand van 500–950 N, rek bij breuk ≥700% en permeabiliteitscoëfficiënten onder 1×10⁻¹² cm/s. Bij correcte installatie en afdekking reikt de levensduur vaak verder dan 50–100 jaar.
Deze uitgebreide review presenteert de Top 7 HDPE-geomembraanopties van 1,5 mm wereldwijd. De rangschikking is gebaseerd op laboratoriumprestatiemetingen (ASTM D6693 trekproeven, ASTM D4833/D1004 doorsteekweerstand, ASTM D3895 oxidatieve inductietijd, ASTM D1603 roetgehalte), bewezen duurzaamheid in de praktijk, lasbaarheid, totale projectkosten en directe feedback van installateurs.
Wij presenteren het hoogwaardige gladde HDPE-geomembraan van The Best Project Material Co., Ltd (BPM Geosynthetics) als een toonaangevende keuze voor veeleisende projecten die betrouwbaarheid en uitstekende waar voor hun geld zoeken.
1. HDPE-geomembraan van 1,5 mm begrijpen: eigenschappen en toepassingen
HDPE-geomembraan van 1,5 mm wordt vervaardigd uit virgin hogedichtheidpolyethyleenhars met 2–3% carbon black voor UV-stabilisatie en geavanceerde antioxidantpakketten voor thermische en oxidatieve stabiliteit. Deze dikte biedt aanzienlijk hogere weerstand tegen doorboring en scheuren dan 1,0 mm liners, terwijl het toch economischer en gemakkelijker te hanteren is dan 2,0 mm of dikkere alternatieven.
1.1 Primaire functies
Hoogwaardige insluiting — Extreem lage permeabiliteit voor barrières tegen percolaat, water en chemicaliën.
Mechanische bescherming — Superieure weerstand tegen installatieschade en langdurige spanningsscheuren.
Chemische bestendigheid — Uitstekende barrièreprestaties tegen een breed spectrum van zuren, alkaliën en koolwaterstoffen.
Duurzaamheid — Verlengde levensduur in ingegraven, gedeeltelijk blootgestelde of volledig blootgestelde omstandigheden.
1.2 Veelvoorkomende toepassingen
- Gemeentelijke en gevaarlijke afvalstortplaatsen
- Heap leach-pads en residubekkens in de mijnbouw
- Industrieel afvalwater en procesvijvers
- Grote landbouw- en irrigatiereservoirs
- Secundaire insluiting voor tanks, pijpleidingen en chemische opslag
- Aquacultuurvijvers en biogasvergisters
1.3 Typische GRI-GM13 minimumwaarden voor 1,5 mm glad HDPE
Eigendom |
Minimumwaarde |
Dikte |
1,5 mm |
Trekvloeigrens |
≥22 kN/m |
Trekbreeksterkte |
≥35 kN/m |
Punctweerstand |
≥500 N |
Rek bij breuk |
>=700% |
Oxidatieve inductietijd (OIT) |
≥100 minuten |
Carbon black-gehalte |
2–3% |
1.4 Factoren om te overwegen bij het kiezen van HDPE-geomembraan 1,5 mm
Belangrijke selectiecriteria zijn onder meer de kwaliteit en herkomst van de hars, tolerantie in dikte, marges in mechanische eigenschappen, naadsterkte en lasbaarheid, certificeringen van derden, technische ondersteuning van de leverancier en de totale geïnstalleerde kosten. Projecten met ruwe ondergronden, hoge bovenbelastingen of agressieve chemische omgevingen profiteren met name van de verbeterde bescherming die een dikte van 1,5 mm biedt.
2. De 7 beste HDPE-geomembranen van 1,5 mm in 2026
2.1 BPM Geosynthetics Glad HDPE Geomembraan 1,5 mm (Beste Overall)
- Categorie: Premium zware gladde HDPE
- Belangrijkste specificaties:
Dikte: 1,5 mm; Trekvloeigrens: 22–40 kN/m; Breuk: 35–65 kN/m; Doorprikweerstand: 500–950 N; Rek: ≥700%; OIT: ≥100–140 min; Roet: 2–3%.
- Toepassingen: Stortplaatsen, mijnbouw, grote reservoirs, industriële insluiting, afvalwaterlagunes.
- Prijsklasse: $1,40–$2,90/m² (bulkvolumes).
Het 1,5 mm HDPE-geomembraan van BPM Geosynthetics levert uitstekende mechanische prestaties, superieure lasbaarheid en zeer concurrerende prijzen, waardoor het de voorkeurskeuze is voor middelgrote tot grote projecten op zes continenten.
- Voordelen:
Sterke balans tussen sterkte, flexibiliteit en installatiegemak
Strenge kwaliteitscontrole met volledige wereldwijde certificeringen
Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor zware toepassingen
Toegewijd technisch ondersteuningsteam van specificatie tot installatie
- Nadelen:
Vereist zorgvuldige behandeling tijdens installatie vanwege het gewicht van het paneel
- Onze mening:
Topaanbeveling voor de meeste geomembraan HDPE 1,5 mm-projecten die optimale prestaties en kostenefficiëntie nastreven.
2.2 Solmax / GSE HDPE 1,5 mm
- Categorie: Internationaal premiummerk
- Belangrijkste specificaties:
Dikte: 1,5 mm; Trekvloeigrens: 23–38 kN/m; Breuk: 36–62 kN/m; Doorprikweerstand: 520–920 N; Rek: ≥700%; OIT: ≥110 min; Roet: 2–3%.
- Toepassingen: Kritieke insluiting, stortplaatsen voor gevaarlijk afval, mijnbouw, industriële vijvers.
- Prijsklasse: $1,70–$3,40/m².
Solmax (voorheen GSE Environmental) handhaaft een van de sterkste mondiale reputaties in de geosynthetische industrie. Hun HDPE-geomembraan van 1,5 mm wordt ondersteund door tientallen jaren aan veldprestatiedata en uitgebreide technische middelen.
- Voordelen:
Sterke mondiale reputatie en bewezen staat van dienst
Uitgebreide technische ondersteuning en technische middelen
Consistente kwaliteit in productiefaciliteiten wereldwijd
- Nadelen:
Hogere kosten in vergelijking met alternatieven met vergelijkbare prestaties
Langere levertijden in bepaalde regio's
- Onze mening:
Uitstekende keuze voor projecten die maximale merkgarantie en uitgebreide technische ondersteuning vereisen.
2.3 AGRU HDPE 1,5 mm
- Categorie: Europese precisieproductie
- Belangrijkste specificaties:
Dikte: 1,5 mm; Treksterkte: 24–40 kN/m; Breuk: 38–65 kN/m; Doorsteekweerstand: 550–950 N; Rek: ≥700%; OIT: ≥120 min; Roet: 2–3%.
- Toepassingen: Mijnbouw, precisie-engineeringprojecten, nucleaire insluiting, hoogwaardige milieuwerken.
- Prijsklasse: $1,80–$3,60/m².
AGRU uit Oostenrijk staat bekend om precisieproductie en een van de strengste kwaliteitstoleranties in de industrie. Hun 1,5 mm HDPE-geomembraan wordt vaak gespecificeerd voor projecten waarbij marginaal hogere mechanische eigenschappen een hogere prijs rechtvaardigen.
- Voordelen:
Uitzonderlijke productieprecisie en strakke toleranties
Superieure OIT-waarden die wijzen op uitstekende langetermijnstabiliteit
Sterke prestaties in veeleisende mijnbouw- en industriële toepassingen
- Nadelen:
Premium prijsstelling kan budgetbeperkingen overschrijden
Beperkte beschikbaarheid in sommige afgelegen markten
- Onze mening:
Ideaal voor mijnbouw- en precisieprojecten waar de hoogste specificatiemarges vereist zijn.
2.4 Naue Carbofol HDPE 1,5 mm
- Categorie: Europese milieuspecialist
- Belangrijkste specificaties: Dikte: 1,5 mm; Trekvloeigrens: 23–39 kN/m; Breuk: 36–63 kN/m; Doorprikweerstand: 520–930 N; Rek: ≥700%; OIT: ≥110 min; Roet: 2–3%.
- Toepassingen: Europese milieuprojecten, stortplaatsafdichtingen, waterreservoirs, saneringswerken.
- Prijsrange: $1,75–$3,50/m².
Naue’s Carbofol-assortiment is speciaal ontwikkeld voor Europese milieunormen en wettelijke naleving. Hun 1,5 mm folie biedt betrouwbare prestaties met sterke regionale technische ondersteuning.
- Voordelen:
Sterke marktpositie en naleving binnen de EU
Uitstekend milieurecord
Responsieve regionale technische service
- Nadelen:
Hogere kosten in niet-Europese markten door logistiek
Minder concurrerende prijzen voor grootschalige internationale projecten
- Onze mening:
Het beste geschikt voor Europese milieu- en stortplaatsprojecten die lokale regelgevingskennis vereisen.
2.5 Layfield HDPE 1,5 mm
- Categorie: Noord-Amerikaanse afvalwater- en vijverspecialist
- Belangrijkste specificaties:
Dikte: 1,5 mm; Treksterkte: 22–37 kN/m; Breuk: 35–60 kN/m; Doorboring: 500–900 N; Rek: ≥700%; OIT: ≥100 min; Carbon black: 2–3%.
- Toepassingen:
Afvalwaterzuiveringsvijvers, landbouwreservoirs, gemeentelijke lagunes, commerciële opslag.
- Prijsklasse: $1,60–$3,20/m².
Layfield heeft een solide reputatie opgebouwd in Noord-Amerika voor betrouwbare geomembraanoplossingen en sterke relaties met installateurs. Hun 1,5 mm HDPE is een werkpaard voor gemeentelijke en commerciële toepassingen.
- Voordelen:
Sterk installateursnetwerk en veldondersteuning in Noord-Amerika
Concurrerende prijzen voor gemeentelijke en commerciële projecten
Betrouwbare kwaliteit met GRI-conforme productie
- Nadelen:
Beperkte wereldwijde aanwezigheid buiten Noord-Amerika
Mechanische marges iets lager dan bij premium Europese merken
- Onze mening:
Een betrouwbare keuze voor afvalwater-, vijver- en gemeentelijke toepassingen in Noord-Amerika.
2.6. Atarfil HDPE 1,5 mm
- Categorie: Specialist in internationale projecten
- Belangrijkste specificaties:
Dikte: 1,5 mm; Trekvloeigrens: 22–38 kN/m; Breuk: 35–62 kN/m; Doorprikweerstand: 510–910 N; Rek: ≥700%; OIT: ≥100 min; Roet: 2–3%.
- Toepassingen:
Internationale ontwikkelingsprojecten, mijnbouw in Latijns-Amerika, waterkering in Europa.
- Prijsklasse: $1,65–$3,30/m².
Atarfil, gevestigd in Spanje, heeft een solide internationale voetafdruk opgebouwd, met name in Latijns-Amerika en geselecteerde Europese markten. Hun 1,5 mm HDPE-geomembraan biedt gebalanceerde prestaties voor uiteenlopende projecttypen.
- Voordelen:
Solide internationale projectervaring
Sterke aanwezigheid op Latijns-Amerikaanse en Europese markten
Concurrerende prijzen voor middelgrote internationale projecten
- Nadelen:
Merkherkenning lager dan topfabrikanten wereldwijd
Technisch ondersteuningsnetwerk minder uitgebreid in Azië en Afrika
- Onze mening:
Een solide keuze voor internationale projecten in Latijns-Amerika en Europa die betrouwbare middenklasseprijzen zoeken.
2.7 Overige Premiummerken (Collectieve Categorie)
- Categorie: Hoogspecificatie Specialistenfabrikanten
- Belangrijkste specificaties:
Dikte: 1,5 mm; Trekvloeigrens: 23–40 kN/m; Breuk: 36–65 kN/m; Doorprikweerstand: 530–960 N; Rek: ≥700%; OIT: ≥110 min; Roet: 2–3%.
- Toepassingen:
Hoogspecificatie toepassingen, specialistische aanneming, op maat ontworpen insluitingssystemen.
- Prijsbereik: $1,80–$3,80/m².
Deze categorie omvat aanvullende gevestigde fabrikanten zoals CETCO, Plastika Kritis en regionale premiumproducenten die GRI-GM13-conforme 1,5 mm HDPE-geomembranen aanbieden met gespecialiseerde formules voor nichettoepassingen.
- Voordelen:
Gespecialiseerde formules voor unieke chemische of thermische omgevingen
Regionale productievoordelen voor specifieke markten
Aangepaste breedte- en rolmaatopties beschikbaar
- Nadelen:
Wisselende wereldwijde beschikbaarheid
Variabele technische ondersteuning afhankelijk van de regio
Prijzen kunnen onvoorspelbaar zijn voor internationale inkoop
- Onze mening:
Het overwegen waard voor projecten met zeer specifieke technische vereisten of sterke regionale inkoopvoorkeuren.
2.8 Vergelijkingstabel: Top 7 HDPE Geomembraan 1,5 mm
Rang |
Merk / Model |
Dikte (mm) |
Treksterkte (kN/m) |
Punctie (N) |
Rek (%) |
OIT (min) |
Prijsbereik ($/m²) |
Uitstekend geschikt voor... |
Belangrijkste certificeringen |
1 |
BPM Glad HDPE 1,5 mm |
1.5 |
22–40 |
500–950 |
≥700 |
≥100–140 |
1,40–2,90 |
Stortplaatsen, mijnbouw, reservoirs |
ISO9001, ISO14001, SGS, BV, SASO, Soncap |
2 |
Solmax / GSE HDPE 1,5 mm |
1.5 |
23–38 |
520–920 |
≥700 |
≥110 |
1,70–3,40 |
Kritieke insluiting |
GRI-GM13, CE, ISO |
3 |
AGRU HDPE 1,5 mm |
1.5 |
24–40 |
550–950 |
≥700 |
≥120 |
1,80–3,60 |
Mijnbouw & precisie |
GRI-GM13, CE, ISO |
4 |
Naue Carbofol 1,5 mm |
1.5 |
23–39 |
520–930 |
≥700 |
≥110 |
1,75–3,50 |
Europees milieu |
CE, ISO, GRI-conform |
5 |
Layfield HDPE 1,5 mm |
1.5 |
22–37 |
500–900 |
≥700 |
≥100 |
1,60–3,20 |
Afvalwater & vijvers |
ISO, GRI-conform |
6 |
Atarfil HDPE 1,5 mm |
1.5 |
22–38 |
510–910 |
≥700 |
≥100 |
1,65–3,30 |
Internationale projecten |
CE, ISO |
7 |
Andere Premiummerken |
1.5 |
23–40 |
530–960 |
≥700 |
≥110 |
1,80–3,80 |
Toepassingen voor hoge specificaties |
GRI-GM13, CE, ISO |
3. Voordelen van het doelbedrijf – BPM Geosynthetics
The Best Project Material Co., Ltd. (BPM Geosynthetics) is een vertrouwde wereldwijde fabrikant van hoogwaardige HDPE-geomembranen, waaronder de robuuste dikte van 1,5 mm. Het HDPE-geomembraan van 1,5 mm van BPM Geosynthetics levert consequent een trekvloeisterkte van 22–40 kN/m en een penetratieweerstand van 500–950 N, waardoor het zeer geschikt is voor veeleisende middelzware tot zware toepassingen wereldwijd.
3.1 Belangrijkste voordelen
Uitstekende mechanische prestaties — Superieure sterkte en penetratieweerstand voor uitdagende omstandigheden op de locatie.
Concurrerende prijzen — Sterke prijs-kwaliteitverhouding vergeleken met veel internationale premiummerken.
Strenge kwaliteitsborging — volledig scala aan certificeringen, waaronder ISO9001, ISO14001, SGS, BV, Soncap en SASO.
Bewezen wereldwijde ervaring — succesvol ingezet in uiteenlopende klimaten en projecttypen op zes continenten.
Toegewijd technisch ondersteuningsteam — uitgebreide assistentie van de eerste specificatie tot de uiteindelijke installatie.
BPM Geosynthetics biedt een van de meest overtuigende combinaties van prestaties, betrouwbaarheid en waarde in de categorie 1,5 mm HDPE-folies.
Conclusie
De top 7 HDPE-geomembranen van 1,5 mm bieden de sterkte, duurzaamheid en chemische bestendigheid die nodig zijn voor kritieke insluitingsprojecten gedurende 2026. Het gladde HDPE-geomembraan van 1,5 mm van BPM Geosynthetics onderscheidt zich als de beste algehele keuze voor projecten die betrouwbare zware prestaties tegen concurrerende prijzen vereisen.
Voor actuele offertes, gedetailleerde technische gegevensbladen, materiaalmonsters of projectspecifieke technische ondersteuning voor HDPE-geomembraan van 1,5 mm kunt u contact opnemen met The Best Project Material Co., Ltd. (BPM Geokunststoffen) vandaag. Hun expertenteam staat klaar om hoogwaardige geosynthetische oplossingen te leveren die zijn afgestemd op de exacte projectvereisten.



